Zachęcamy do dołączenia do naszego zespołu!

Oblicz swoją ulgę PFRON

Podaj stan zatrudnienia w Twojej firmie

Podaj liczbę zatrudnionych osób niepełnosprawnych

OBLICZ WYSOKOŚĆ SKŁADKI PFRON

WYSOKOŚĆ TWOJEJ MIESIĘCZNEJ SKŁADKI PFRON TO: PLN

Obowiązująca od 1 czerwca do 31 sierpnia 2019 r. kwota bazowa to 2 012,56 zł. miesięcznie (4 950,94 zł x 40,65%) i stanowi ona duże obciążenie dla płatników PFRON. Dokonują oni wpłat na odpowiedni numer rachunku bankowego oraz składają deklarację miesięczną DEK-I-0 i deklarację roczną DEK-R. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych art. 16 ust 1 pkt. 36 wpłaty na PFRON nie uważa się za koszty uzyskania przychodów.

TO ZNACZY, ŻE WSPÓŁPRACUJĄC Z SPÓŁDZIELNIĄ „ŚWIT” MOŻESZ MAKSYMALNIE MIESIĘCZNIE ZAOSZCZĘDZIĆ 50% SKŁADKI:

ŚWIT, posiadając status Zakład Pracy Chronionej, oferuje każdej firmie rozwiązanie będące połączeniem zakupu swoich produktów i usług z redukcją obowiązkowych wpłat na PFRON. Ponad 50% kwoty każdej faktury wystawionej przez ŚWIT można odliczyć od obowiązkowych składek na PFRON. Niewykorzystane ulgi z danego miesiąca przechodzą na następne okresy rozliczeniowe i mogą być rozliczane przez okres 12 miesięcy. Warunkiem jest terminowe uregulowanie należności oraz otrzymanie zaświadczenia o kwocie obniżenia, którą każdorazowo ŚWIT przekazuje nabywcy. Jeżeli kwota obniżenia przewyższy wartość zrealizowanej usługi lub 80% miesięcznej wpłaty na Fundusz do której zobowiązany jest nabywca, wówczas różnicę zalicza się na poczet obniżenia wpłat w następnych miesiącach.

Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Ustawa z dnia 15 lutego 1992 o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustawa z dnia 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych ustaw.

AKTUALNE OFERTY

Inżynier Produkcji

  1. Dział: Produkcja
  2. Rodzaj umowy: Umowa o pracę
  3. Lokalizacja: Halinów

Zakres obowiązków

  • Ciągłe doskonalenie procesu produkcyjnego poprzez analizę i wdrażanie nowych rozwiązań  i usprawnień
  • Proponowanie i wdrażanie technologicznych usprawnień mających na celu optymalizację procesów produkcyjnych, przepływu materiału i jakości produktu
  • Udział w procesie wdrażania nowych produktów na liniach produkcyjnych
  • Monitorowanie kosztów produkcji i zużycia materiałów. Proponowanie procesów obniżających koszty produkcji i zużycia materiałów

Wymagania

  1. Wykształcenie wyższe, preferowane inżynieria produkcji
  2. Doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku (najlepiej w sektorze FMCG)
  3. Język angielski – komunikatywny
  4. Znajomość Lean Manufacturing, Kaizen
  5. Umiejętność rozwiązywania problemów
  6. Umiejętność pracy w zespole

Inżynier Utrzymania Ruchu

Dział: Produkcja

Rodzaj umowy: Umowa o pracę

Lokalizacja: Halinów

  1.    Diagnostyka problemów technicznych i procesowych oraz analiza przyczyn występowania i wdrażanie działań zapobiegawczych
  2.    Tworzenie dokumentacji technicznej oraz prowadzenie szkoleń specjalistycznych dla mechaników liniowych
  3. Opracowanie i implementacja nowych rozwiązań w zakresie budowy i działania maszyn,
  4. Prowadzenie projektów usprawniających pracę maszyn i urządzeń produkcyjnych
  5. Planowanie i nadzór nad przeglądami i wymianami elementów maszyn oraz zapewnienie odpowiednich części zamiennych (w tym dobór zamienników)
  6. Wdrażanie nowych rozwiązań mających na celu zwiększenie wydajności maszyn, poprawę jakości, redukcję postojów technicznych oraz redukcję kosztów utrzymania ruchu maszyn
  7. Uczestniczenie w instalowaniu i uruchamianiu nowego sprzętu i jego odbiorze
  8. Współpraca z firmami zewnętrznymi odnośnie realizacji zadań (modyfikacje, serwis)

Wymagania

  1. Umiejętność analitycznego myślenia
  2. Wykształcenie techniczne w stopniu inżyniera (preferowane kierunki: Automatyka, Mechatronika, Elektrotechnika, Mechanika lub pokrewne)
  3. Doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku (najlepiej w sektorze FMCG)
  4. Język angielski – komunikatywny
  5. Znajomość Lean Manufacturing, Kaizen
  6. Umiejętność rozwiązywania problemów
  7. Umiejętność pracy w zespole

Czekamy na osoby kreatywne, z pasją realizujące swoje plany zawodowe a także wszystkich chętnych, którzy pomimo swojej niepełnosprawności pragną podnosić swoje kwalifikacje zawodowe i realizować marzenia.  Jeżeli jesteś specjalistą w swojej dziedzinie, masz ciekawe pomysły, jesteś otwarty na nowe wyzwania  i chcesz dołączyć do naszego grona sprawdź nasze oferty pracy:

Technik produkcji / Laborant
Dział: Produkcja,
miejsce pracy: Halinów k. Warszawy

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Prowadzenie badań próbek masy kosmetycznej oraz komponentów
  • Pobieranie próbek, prowadzenie wymaganych badań dla wyrobu gotowego
  • Kontrola jakościowa wyrobów na poszczególnych etapach produkcji, reagowanie na niezgodności
  • Prowadzenie rejestracji wyników
  • Zapewnienie zgodności działań z obowiązującymi procedurami i instrukcjami
  • Utrzymanie w odpowiednim stanie sprzętu kontrolnego

WYMAGANIA:

  • Wykształcenie średnie w zakresie analityki laboratoryjnej
  • Doświadczenie w pracy na równorzędnym stanowisku
  • Samodzielność i dokładność w organizacji pracy
  • Umiejętność pracy w zespole

CO OFERUJEMY:

  • niezbędne narzędzia pracy
  • umowa o pracę
  • zniżki na pobyt wypoczynkowy w ośrodkach firmy
  • rabat na zakup produktów firmowych

[/show_more]

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ?

Przyjmiemy do pracy także osoby ze stopniem niepełnosprawności:
– znacznym, I grupa
– umiarkowanym, II grupa (tylko schorzenia szczególne: 01-U, 02-P, 04-O, 06-E)

Osoby ubiegające się o pracę:
– nie mogą jednocześnie pracować w innym zakładzie pracy
– w przypadku II grupy nie mogą być emerytami

Prosimy o przesyłanie CV na adres mailowy swit@swit.com.pl z nazwą stanowiska w tytule maila.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Misją firmy Spółdzielnia ŚWIT  jest tworzenie kosmetyków oraz chemii gospodarczej, zarówno pod naszymi markami jak i w ofercie private label. Udaje nam się to dzięki wiedzy oraz zaangażowaniu naszych pracowników. Jako jedna z nielicznych firm zapewniamy miejsca pracy osobom niepełnosprawnym, nawiązując do tradycji Naszej Spółdzielni, która posiada już ponad 70-letnie doświadczenie. Osoby o różnym stopniu niepełnosprawności stanowią niemal 90% naszej załogi.

ŚRODOWISKO PRACY

Poza rozwojem zawodowym dbamy również  o dobre samopoczucie naszych pracowników  po pracy, organizując cykl medialnych imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Wśród naszych projektów znajdą się cykliczne szkolenia, koncerty, zawody sportowe, konkursy i wycieczki krajoznawcze oraz spotkania integracyjne.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYMI SPECJALISTAMI
Danuta Fedrau

Kierownik Działu Kadr i Płac
tel: +48 22 330 58 60
e-mail: d.fedrau@swit.com.pl

Iwona Grzegrzółka

Rekrutacja Osób Niepełnosprawnych
tel.: 22 330 58 71
e-mail: i.grzegrzolka@swit.com.pl

Beata Pawlik

tel: +48 22 330 58 70
mob: +48 530 499 044
e-mail: biuro@fundacjaswit.pl
b.pawlik@swit.com.pl