Oblicz swoją ulgę PFRON

Podaj stan zatrudnienia w Twojej firmie

Podaj liczbę zatrudnionych osób niepełnosprawnych

OBLICZ WYSOKOŚĆ SKŁADKI PFRON

WYSOKOŚĆ TWOJEJ MIESIĘCZNEJ SKŁADKI PFRON TO: PLN

Obowiązująca od 1 grudnia do 29 lutego 2020 r. kwota bazowa to 2 004,69 zł. miesięcznie (4 931,59 zł x 40,65%) i stanowi ona duże obciążenie dla płatników PFRON. Dokonują oni wpłat na odpowiedni numer rachunku bankowego oraz składają deklarację miesięczną DEK-I-0 i deklarację roczną DEK-R. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych art. 16 ust 1 pkt. 36 wpłaty na PFRON nie uważa się za koszty uzyskania przychodów.

TO ZNACZY, ŻE WSPÓŁPRACUJĄC Z SPÓŁDZIELNIĄ „ŚWIT” MOŻESZ MAKSYMALNIE MIESIĘCZNIE ZAOSZCZĘDZIĆ 50% SKŁADKI:

ŚWIT, posiadając status Zakład Pracy Chronionej, oferuje każdej firmie rozwiązanie będące połączeniem zakupu swoich produktów i usług z redukcją obowiązkowych wpłat na PFRON. Ponad 50% kwoty każdej faktury wystawionej przez ŚWIT można odliczyć od obowiązkowych składek na PFRON. Niewykorzystane ulgi z danego miesiąca przechodzą na następne okresy rozliczeniowe i mogą być rozliczane przez okres 12 miesięcy. Warunkiem jest terminowe uregulowanie należności oraz otrzymanie zaświadczenia o kwocie obniżenia, którą każdorazowo ŚWIT przekazuje nabywcy. Jeżeli kwota obniżenia przewyższy wartość zrealizowanej usługi lub 80% miesięcznej wpłaty na Fundusz do której zobowiązany jest nabywca, wówczas różnicę zalicza się na poczet obniżenia wpłat w następnych miesiącach.

Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Ustawa z dnia 15 lutego 1992 o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustawa z dnia 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych ustaw.

RYNKI

Marki własne trafiają zarówno na rynek polski jak i rynki eksportowe. Nasze produkty znajdują odbiorców  na całym świecie: Anglia, Arabia Saudyjska, Belgia, Bułgaria, Cypr, Dubai, Francja, Grecja, Hiszpania, Iran, Irlandia, Kazachstan,  Liban, Libia, Litwa, Macedonia, Niemcy, Norwegia, Portugalia,  Polska, Rumunia, Szwajcaria, Turcja, USA, Włochy.

NASZE MARKI

CleanHands – marka, która powstała, aby ułatwić codzienną higienę rąk.

Exclusive Cosmetics – unikatowe kosmetyki przeznaczone do samodzielnej pielęgnacji całego ciała.

AUBE – Kosmetyki, które wykorzystują najnowsze rozwiązania w dziedzinie biotechnologii.

» Pokaż więcej

Days Cosmetics – kosmetyki, które kryją w sobie specjalistyczne formuły, dzięki którym skóra dłoni i stóp szybko się regeneruje, jest odżywiona i ma zdrowy wygląd.

Prestige Solutions – Specjalistyczne produkty, których formuła została oparta na kolagenie i kwasie hialuronowym.

Wanna Be Me Home SPA – dzięki tej linii pielęgnacja, regeneracja i głębokie nawilżenie są zawsze dostępne w domowym zaciszu. 

Majesty – luksusowa marka dla kobiet i mężczyzn, która w swojej ofercie posiada produkty z żeń-szeniem oraz 24-karatowym złotem.

Pharmadin – bogaty skład tych kosmetyków, nie tylko dba o skórę, poprawia jej wygląd, ale również działa profilaktycznie.

CleanMed – produkty do ochrony i pielęgnacji dłoni, które dzięki bogatej i unikalnej formule, regenerują skórę dłoni oraz chronią ją przeciw starzeniu i wiotczeniu.

Chat Noir – legendarna marka zapachowa z lat 70-tych, w trzech nowoczesnych odsłonach: Klasyczna Elegancja, Lekkość Ducha oraz Pełnia Kobiecości.

City Fashion – zapachy dla niej i dla niego, dla których inspiracją była moda uliczna, mieszanie się kultur i trendów.

Dagmar – linia zapachów inspirowanych ogrodami botanicznymi.

VIP – produkty chemii gospodarczej stworzone do utrzymania czystości i porządku w domu.

Abra – w portfolio tej marki znajdują się płyny do szyb oraz żel do prania ręcznego.

» Zwiń

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYMI SPECJALISTAMI
Steve Dawes

Dyrektor ds.  Exportu

mobile: +48 664 956 771
e-mail: s.dawes@swit.com.pl