ODZIEŻ OCHRONNA

Odpowiednia odzież i artykuły BHP dla Twoich pracowników, zapewniająca komfort i bezpieczeństwo, w najbardziej dogodnej dla Ciebie formie.

Oblicz swoją ulgę PFRON

Podaj stan zatrudnienia w Twojej firmie

Podaj liczbę zatrudnionych osób niepełnosprawnych

OBLICZ WYSOKOŚĆ SKŁADKI PFRON

WYSOKOŚĆ TWOJEJ MIESIĘCZNEJ SKŁADKI PFRON TO: PLN

Obowiązująca w okresie wrzesień-listopad 2021r. kwota bazowa to 2 237,59 zł miesięcznie (5 504,52 zł x 40,65%) - stanowi ona duże obciążenie dla płatników PFRON. Dokonują oni wpłat na odpowiedni numer rachunku bankowego oraz składają deklarację miesięczną DEK-I-0 i deklarację roczną DEK-R. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych art. 16 ust 1 pkt. 36 wpłaty na PFRON nie uważa się za koszty uzyskania przychodów.

TO ZNACZY, ŻE WSPÓŁPRACUJĄC Z SPÓŁDZIELNIĄ „ŚWIT” MOŻESZ MAKSYMALNIE MIESIĘCZNIE ZAOSZCZĘDZIĆ 50% SKŁADKI:

ŚWIT, posiadając status Zakład Pracy Chronionej, oferuje każdej firmie rozwiązanie będące połączeniem zakupu swoich produktów i usług z redukcją obowiązkowych wpłat na PFRON. Ponad 50% kwoty każdej faktury wystawionej przez ŚWIT można odliczyć od obowiązkowych składek na PFRON. Niewykorzystane ulgi z danego miesiąca przechodzą na następne okresy rozliczeniowe i mogą być rozliczane przez okres 12 miesięcy. Warunkiem jest terminowe uregulowanie należności oraz otrzymanie zaświadczenia o kwocie obniżenia, którą każdorazowo ŚWIT przekazuje nabywcy. Jeżeli kwota obniżenia przewyższy wartość zrealizowanej usługi lub 80% miesięcznej wpłaty na Fundusz do której zobowiązany jest nabywca, wówczas różnicę zalicza się na poczet obniżenia wpłat w następnych miesiącach.

Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Ustawa z dnia 15 lutego 1992 o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustawa z dnia 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych ustaw.

ODZIEŻ OCHRONNA

Wymagające warunki pracy, oznaczają także potrzebę odpowiedniej odzieży dla pracowników. Odzieży ochronnej, która nie tylko zapewni wygodę wykonywania obowiązków, lecz przede wszystkim będzie stanowić skuteczną barierę dla czynników zagrażających bezpieczeństwu ludzi. Produkowana przez nas odzież ochronna jest atestowana i certyfikowana. Jeżeli zatem potrzebujesz ubrań pracowniczych, które są niepalne, antyelektrostatyczne i kwasoodporne, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

» Pokaż więcej

Odzież niepalna – wykorzystywana głównie przez pracowników narażonych na kontakt z iskrami, wykonujących pracę z palnikami, spawaczy, wykonana z niepalnych tkanin lub o opóźnionym zapłonie.

Odzież kwasoodporna – skuteczna nie tylko w ochronie przed kontaktem z kwasami, ale także ługami i rozpuszczalnikami czy innymi niebezpiecznymi substancjami chemicznymi.

Odzież antyelektrostatyczna – odprowadza gromadzące się na ubraniu ładunki elektrostatyczne dzięki wplecionym niciom węglowym i żelazowym. Idealna do pracy w warunkach grożących wybuchem, jakie zachodzą w przemyśle paliwowym, chemicznym czy gazowym.

Nie są Państwo pewni jaki rodzaj odzieży wybrać? Wystarczy się skontaktować, aby nasi pracownicy mogli fachowo doradzić.

» Zwiń

ODZIEŻ ROBOCZA

Odzież robocza jest ważnym elementem tworzącym komfort pracy pracowników. W zależności od specyficznych potrzeb, powinna być odpowiednio dobrana pod względem kroju oraz tkaniny. Dodatkowo, musi skutecznie zabezpieczać i być odporna na czynniki mechaniczne, jak otarcia, wielokrotne pranie oraz sprawdzać się w letnich i zimowych warunkach, w pracy na powietrzu i w zamkniętych pomieszczeniach, nie tracąc przy tym wszystkim swoich właściwości. Nie może kurczyć się, ani tracić koloru, nie powinna się niszczyć. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do jakości wykonania za pomocą najlepszych tkanin i nowoczesnych technik szycia. Razem dobierzemy doskonale sprawdzającą się odzież roboczą, specyficznie dobraną dla każdych warunków.

ZNAKOWANIE

Jeżeli chcieliby Państwo nadać odzieży roboczej bardziej indywidualny charakter zajmiemy się także jej wysokojakościowym znakowaniem. W zależności od przeznaczenia i tkaniny oraz Państwa preferencji dobierzemy właściwą metodę. Haft komputerowy, sitodruk, sitodruk oraz folie transferowe –  prace wykonujemy na nowoczesnych maszynach.

PRALNIE I LEASING ODZIEŻY

Zapewniamy także sprawny i profesjonalny proces zarządzania odzieżą  w Państwa firmie. Nie ma konieczności zakupu, przechowywania i prania odzieży. Stworzyliśmy dedykowane narzędzia, by zrobić to za Państwa. Wynajmiemy, dostarczymy, wypierzemy i zadbamy, by odzież była zawsze doskonale przygotowana i gotowa do pracy.

KAMIZELKI I GADŻETY ODBLASKOWE

Niektóre zawody i środowiska pracy wymagają dodatkowego zadbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Oferujemy bogaty wybór kamizelek oraz innych gadżetów odblaskowych, które zapewnią odpowiednią widoczność pracownikom.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYMI SPECJALISTAMI
Agnieszka Kuś

Key Account Client Service Manager

phone: 22 272 36 14
mobile: +48 884 999 320
e-mail: a.kus@swit.com.pl